ComfortGel Tam Yüz CPAP Maskesi

Jel Teknolojisi ile Hava Kaçağına Son

Özellikle uyku sırasında ağız solunum yaptığı için burun maskesinin kullanımı mümkün olmayan hastalar için tercih edilmektedir.

BiPAP türünde ekshalasyon portlu hasta devresi kullanılan basınç ventilatörlerinin hepsinde kullanılabilir.

Alın desteğinin silikon olması ve açısının ayarlanabilmesi, maskenin yüze olan baskısının düzgün şekilde dağıtılmasını sağlamaktadır.

Yoğun Bakımda sedasyon uygulanmış hastalara, invaziv ventilatörün Y tipi devresi ile Noninvaziv Ventilasyon uygulanmak isteniyorsa ComfortGel Full model maskenin hortum bağlantı L dirseği mavi renkli olan ekshalasyonsuz olan modelleri tercih edilebilmektedir.

Tüm hastaların yüzüne uyum sağlayacak şekilde değişik boyları vardır. Tüm Comfort Serisi maskelerde olduğu gibi, ComfortGel Tam Yüz model ağız burun maskesi de latex içermez.

Önemli Uyarı: PAP cihazlarında kullanılan ve Philips Respironics marka tüm oranasal jel maske modellerinin üzerinde, havanın istenmeyen anda kesilmesi durumunda, hastanın oda havasından yeteri kadar soluyabilmesini sağlayan emniyet valfi bulunmaktadır.

Bu valfe sadece, Y tipi solunum devresi ile yoğun bakım ünitelerinde kullanılan yaşam destek ventilatörlerinde ihtiyaç duyulmamaktadır. Ekshalasyon portlu devrelerle kullanılan maskelerde bu valfin olmaması, hastanın hayati tehlikeye girmesine sebep olabilir.

Sipariş Ver
SGK Geri Ödemeli
Önemli Duyuru
İletişim Bilgileri
Otomatik CPAP Cihazı Facebook Otomatik CPAP Cihazı Twitter Otomatik CPAP Cihazı Google Otomatik CPAP Cihazı - RSS Feed Otomatik CPAP Cihazı - Sitemap
Sayfa Başı