Comfort Classic Burun CPAP Maskesi

Vazgeçilmeyen bir Klasik

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de CPAP ve BiPAP kullanan hastaların birinci tercihleri PHILIPS Respironics marka maskelerdir. Birçok model jelli maske üreten Philips Respironics firmasının piyasada en uzun süre kalmış, hesaplı olması ve kullanım kolaylığı nedeniyle üretimi devam eden Comfort Classic burun cpap maskesi ülkemizde de binlerce cihaz kullanıcısı tarafından memnuniyetle tercih edilmektedir.

Maske üzerinde bulunan Jelli alın desteği yenilenebilir olup, alın kısmına yapılan baskıyı hafifletir. Bu jelli desteğin 2 ayrı boyundan biri, alın yapısına göre tercih edilebilir.

Hesaplı ve dayanıklı bir maskeye ihtiyacınız olduğunda, Comfort Classic maske Small ve Medium/Large boylarıyla iyi bir alternatiftir. Yumuşak ve esnek olan başlığı; maskenin başa iyi bir şekilde sabitlenmesini, kolay takılıp çıkarılmasını sağlar. Maske üzerindeki giriş portu; oksijen desteği alan hastalar için oksijen girişi için veya uyku labaratuvarlarında maskedeki basıncın ve hava kaçağının ölçümleri için kullanılabilir.

Maske ve hortum arasında kullanılmak üzere maske ile birlikte verilen plastik adaptörün 2 önemli görevi vardır. İlki maskenin hortuma kolayca takılıp çıkartılmasını sağlar. Gece içinde, bir ihtiyacınız için geçici olarak yataktan kalkmak istediğimizde, maskeyi çıkarmadan bu adaptörden cihazdan kolaylıkla ayrılarak serbest kalır ve maske çıkarıp takarken uykumuzun kaçmasının da önüne geçmiş oluruz. İç içe geçen hareketli 2 parçadan oluşan bu adaptör, uyku sırasında hortumun dönerek kıvrılmasını engeller. Böylece uyku sırasındaki hareketliliğimizin maskeden hava kaçağı yapmasını en aza indirmiş olur.

PHILIPS Respironics maskelerinin hemen her modelinde var olan eşsiz bir dizayn; maskelerin yüze temas eden ve içe doğru kıvrık olan 2 katlı silikondan yapılmış kısmının, içine dolan hava ile maskeyi yüze doğru itmesidir. Bu özelliğe sahip olmayan diğer marka ve modeldeki maskeler, hava basıncının yüzden maskeyi itmesi nedeniyle daha çok hava kaçağına sebep olurlar. Hastanın vermiş olduğu havanın maskeden tahliyesini sağlayan, hava kaçak çıkışı (ekshalasyon portu) bir çok maske modelinde yatay bir kesik şeklinde dizayn edilmiştir. Böylece atılan havanın çıkardığı gürültü en aza indirilmiş olur. Yatay kesik şeklindeki hava çıkışının bir başka avantajı ise, çıkan havayı dağıtarak sizin veya partnerinizin rahatsız olmanızı engellemesidir.

Sipariş Ver
SGK Geri Ödemeli
Önemli Duyuru
İletişim Bilgileri
Otomatik CPAP Cihazı Facebook Otomatik CPAP Cihazı Twitter Otomatik CPAP Cihazı Google Otomatik CPAP Cihazı - RSS Feed Otomatik CPAP Cihazı - Sitemap
Sayfa Başı